Уведомление за провеждане на 14.04.2014 г. на консултации за състава на СИК за избори на 25.05.2014 г.

Дата на публикуване: 08.04.2014 10:47

ДО  РЪКОВОДСТВАТА  НА :
ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ “ГЕРБ”
„КОАЛИЦИЯ ЗА БЪЛГАРИЯ”
ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ “ДПС”
ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ “АТАКА”
“СИНЯТА КОАЛИЦИЯ”
ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ “НДСВ”
АПРИЛЦИ

УВЕДОМЛЕНИЕ
ОТНОСНО: Провеждане на консултации за състава на секционните  избирателни комисии /СИК/ с представителите на парламентарно представените партии и коалиции и партиите и коалициите, които имат избрани с техните кандидатски листи членове на Европейския парламент от Република България, но не са парламентарно представени.

УВАЖАЕМИ ГОСПОЖИ И ГОСПОДА,

Във връзка с произвеждането на изборите за народни представители на 25 май 2014г.,насрочени с  Указ  № 54 от 20 март 2014 г. (ДВ, бр. 26 от 21 март 2014 г.)  на Президента на Република България  за насрочване на избори за членове на Европейския парламент от Република България и с цел определяне състава на секционните избирателни комисии (СИК) от община Априлци  Ви КАНЯ  на 14.04.2014г. от 16.00ч. в заседателната зала на Общински съвет- Априлци  за провеждане на консултации за състава на СИК.
С оглед спазване изискванията на чл. 34, ал. 2 от Изборния кодекс /ИК/ следва да представите необходимите документи:
•    писмено предложение за състав на  СИК, което съдържа имената на предложените лица, единен граждански номер, длъжност в комисията, образование, специалност и партията или коалицията , която ги предлага. Към предложението се представя и списък на резервните членове, които ще заместят предложените от тях лица в случаите по чл.51, ал.2  от ИК или когато член на секционната избирателна комисия не се яви в изборния ден
•    пълномощно от лицата, представляващи партията или коалицията, когато в консултациите участват упълномощени лица.
•    копие от удостоверението за актуално правно състояние на партията към датата на насрочване на изборите /21 март 2014 г./  или от решението за образуване на коалицията, с което се удостоверяват пълномощията на лицата, представляващи партията или коалицията
За проведените консултации ще бъде съставен протокол, който се подписва от всички участници в тях, съгласно изискванията на чл. 91, ал.6 от ИК.

С уважение,
БЕНКО ВЪЛЕВ