Решение за промяна на основание Чл. 27а, ал. 3 от ЗОП в Обществена поръчка № 00016-2014-0004

Дата на публикуване: 03.06.2014 05:44
С Решение № 166 от 02.06.2014 г. на Кмета на Община Априлци е направена промяна в Обявлението и документацията за участие в обществена поръчка с предмет: "Строителен надзор на обект: “Изграждане на колоездачна пътека от кв.Острец до кв.Видима и създаване на посетителски демонстрационен център“; „Изграждане на хеликоптерна площадка на територията на Община Априлци за предотвратяване на пожари в общински горски фонд"

Текстът в Раздел ІІІ.2.2) Икономически и финансови възможности от оригиналното Обявление
Вместо:
Изискуеми документи и информация: a) Справка за общия оборот за последните три (3) приключили финансови години, в зависимост от датата, на която участникът е учреден или е започнал дейността си (Образец № 9); б) Заверено копие от отчета за приходите и разходите на участника за последните 3 /три/ години (2011, 2012 и 2013 г.), оформени съгласно Закона за счетоводството или приложимото законодателството на страната, в която е учредено чуждестранното юридическо лице; Изискванията се отнася за обособена позиция № 1 и за Обособена позиция № 2.
Минимални изисквания: Общият оборот за последните три финансови години (2011, 2012 и 2013 г.) в зависимост от датата, на която участникът е учреден или е започнал дейността си трябва да бъде равен на минимум 40 000 (четиридесет хиляди) лева или тяхната равностойност във валута без ДДС. Изискването се отнася обособена позиция № 1 и за Обособена позиция № 2; В случай, че участникът е обединение или консорциум, което не е юридическо лице, изискванието се прилагат за обединението/ консорциума като цяло.

Да се чете:
Изискуеми документи и информация: a) Справка за общия оборот за последните три (3) приключили финансови години, в зависимост от датата, на която участникът е учреден или е започнал дейността си (Образец № 9); б) Заверено копие от отчета за приходите и разходите на участника за последните 3 /три/ години (2011, 2012 и 2013 г.), оформени съгласно Закона за счетоводството или приложимото законодателството на страната, в която е учредено чуждестранното юридическо лице; Изискванията се отнася за обособена позиция № 1.
Минимални изисквания:
Общият оборот за последните три финансови години (2011, 2012 и 2013 г.) в зависимост от датата, на която участникът е учреден или е започнал дейността си трябва да бъде равен на минимум 40 000 (четиридесет хиляди) лева или тяхната равностойност във валута без ДДС. Изискването се отнася обособена позиция № 1; В случай, че участникът е обединение или консорциум, което не е юридическо лице, изискването се прилагат за обединението/ консорциума като цяло.
Решение за промяна на основание Чл. 27а, ал. 3 от ЗОП