Предупреждение за обилни валежи на 03.09.2014 г.

Дата на публикуване: 02.09.2014 12:23
ВНИМАНИЕ!

Утре валежите ще обхванат цялата страна. Преобладаващи количества между 15 и 25 л/кв.м., на места в Западна и Централна България - между 30 и 50 л/кв.м. В североизточните райони и Черноморието - до 10 л/кв.м.

УТРЕ В СЕДЕМ ОБЛАСТИ Е ОБЯВЕН ОРАНЖЕВ КОД ЗА ДЪЖД - Очаквани количества дъжд за денонощието 30-60 л/кв.м. Времето е опасно. Прогнозирани са по-рядко случващи се метеорологични явления. Възможни са материални щети и има опасност от наранявания. Бъдете много внимателни и се информирайте подробно и често за метеорологичната обстановка. Съобразявайте се с неизбежните рискове и следвайте всички съвети на компетентните органи.

УТРЕ В ДВАДЕСЕТ ОБЛАСТИ Е ОБЯВЕН ЖЪЛТ КОД ЗА ДЪЖД - Очаквани количества дъжд за денонощието 20-40/15-30/ л/кв.м.- Времето може да бъде потенциално опасно. Явленията, които са прогнозирани, не са необичайни, но изискват внимание, ако възнамерявате да вършите работа на открито. Следете прогнозите за времето и не поемайте излишен риск.

От утре до края на седмицата, в резултат на предвижданите интензивни валежи и очакваните значителни водни количества, ще се повишат водните нива в цялата страна, като по-съществени повишения са възможни на Дунавските реки Нишава, Ерма, Видбул, Арчар, Лом, Цибрица, Огоста, Скът, Искър, Вит горно течение, Осъм горно течение, Янтра горно течение, в поречията Тунджа, Марица горно течение (притоците й Сазлийка, Стряма, Чепеларска, Първенецка, Тополница), Арда и притоци, реките Места и Струма. На места са възможни внезапни наводнения!

В четвъртък валежите ще продължат, в отделни райони отново ще бъдат интензивни и значителни. Очаквани количества между 15-30 л/кв.м, локално до 40-50 л/кв.м.