Предоставяне на социална услуга „Безплатна обществена трапезария”

Дата на публикуване: 18.09.2014 11:09

СЪОБЩЕНИЕ

ОБЩИНА АПРИЛЦИ, уведомява своите съграждани, че от 01.10.2014 г. ще предоставя социалната услуга „Безплатна обществена трапезария”, финансирана от Фонд "Социална закрила" към Министерството на труда и социалната политика. Услугата ще се предоставя до 31.12.2014 г.

Желаещите могат да подадат заявления за ползване на услугата  „Безплатна обществена трапезария” в срок до 26.09.2014 г. в „Общински център за информация и услуги на гражданите”, намиращ се на първи етаж в сградата на Община Априлци, ул.”Васил Левски” № 109 от 08:00 ч. до 16:30 ч, всеки работен ден.
   След изтичане срокът за подаване на заявления, комисия от Общинска администрация - Априлци ще разгледа постъпилите заявления за определяне на получателите на услугата по следните критерии:
    1. Лица и семейства на месечно социално подпомагане и/или отговарящи на условията по чл. 9 от ППЗСП
     2. Самотно живеещи лица без доходи и близки, които да се грижат за тях
     3. Самотно живеещи лица и семейства с доказана липса на доходи или ниски доходи
     4. Скитащи и бездомни лица
    5. Лица и семейства, получаващи минимални пенсии / пенсии по ПВС; наследствени пенсии; инвалидни пенсии; пенсии, несвързани с трудова дейност/.

Допълнителна информация на телефон: 06958 2222