Заповед за места за провеждане на информационно - разяснителната кампания

Дата на публикуване: 16.10.2019 11:55

З А П О В Е Д

На основание чл. 44, ал. 1, т. 8 и ал. 2 от ЗМСМА, чл. 16, ал. 4 от Закона за пряко участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление, насрочени с Решение 1029-МИ от 10.09.2019г. на Централна избирателна комисия, Указ № 163/16.07.2019 г. (Обн., ДВ, бр. 56 от 16.07.2019 г.) на Президента на Република България избори за общински съветници и за кметове на 27 октомври 2019 г. и във връзка със започващата информационно-разяснителна кампания

ОПРЕДЕЛЯМ:

1.Места за провеждане на информационно - разяснителната кампания за насрочените на 26 октомври 2019 година избори за общински съветници и за кметове, на открито относно регистрация на инициативните комитети , партиите и коалициите в Централната избирателна комисия за участие в информационно-разяснителната кампания в подкрепа на въпросите на изборите за общински съветници и за кметове на 27 октомври 2019 г.,както следва:

- на територията на община Априлци - площад „Априлско въстание”

- за населените места в община Априлци- центровете на кметствата

2.Ползването на местата на открито да става след мотивирано искане на инициативните комитети,партии и коалиции, участници в информационно - разяснителната кампания по въпроса на изборите за общински съветници и за кметове в информационния център на община Априлци, като за информация на гражданите се изготвя график , които се публикува на интернет страницата на община Априлци.

Контрол по изпълнение на заповедта възлагам на Секретар на община Априлци.

Копие от заповедта да се връчи на Кмет на кметство с. Велчево и кметските наместници и РУ „Полиция” Троян за сведение.

Заповедта да се постави на информационното табло на общинска администрация, кметствата и да се публикува на интернет страницата на община Априлци.

Д-р МЛАДЕН ПЕЛОВ ...../П/......

Кмет на Община Априлци