Дата на публикуване: 12.11.2019 15:45

Съобщение за открита процедура по издаване на разрешително за водовземане от подземни води чрез каптиран извор „КИ Глогът – ВиК Ловеч – Априлци”, с цел – Обществено питейно-битово водоснабдяване.

В Община Априлци е постъпило Съобщение  по чл. 62а, ал.2  от Закон за водите,  от  Басейнова дирекция за управление на водите в „Дунавски район” - гр. Плевен,  относно подадено Заявление с вх. № РР-02-301/02.08.2019г. от  „ВиК” АД – гр. Ловеч и започнала процедура  по издаване на разрешително за водовземане от подземно водно тяло „Карстови води в Централен Балкан” с код  BG1G0000TJK045, чрез каптиран извор „КИ Глогът – ВиК Ловеч – Априлци”. Целта на водовземането е  - обществено питейно-битово водоснабдяване на гр. Априлци, с. Скандалото, с. Велчево, общ. Априлци и с. Гумощник, общ. Троян, обл. Ловеч.

Заинтересованите лица могат да възразят срещу издаването на разрешително или да предложат условия, при които същото да бъде издадено, с оглед гарантиране на лични или обществени интереси, в 14 дневен срок от обявяване на съобщението.

Тук може да видите пълният на Съобщението от Басейнова дирекция „Дунавски район” – гр. Плевен

Място за представяне на писмени възражения или предложения от заинтересованите лица: Басейнова дирекция „Дунавски район” – гр. Плевен, ул."Чаталджа" № 60