Съобщение за открита процедура по издаване на разрешително за водовземане и ползване на повърхностен воден обект

Дата на публикуване: 14.06.2022 13:24

Съобщение

за открита процедура по издаване на разрешително за водовземане и ползване на повърхностен воден обект, когато за реализиране на водовземането е необходимо изграждане на нови системи и съоръжения (РВПВО) – река Острешка, с цел на ползването – изграждане на водовземно съоръжение на  река Острешка и с цел на водовземането – други цели (напояване на тревни площи и друга растителност) и с място на използването на водите – общински парк за отдих в ПИ с идентификатор 52218.546.577 по КК и КР  на кв. Острец на гр. Априлци, общ. Априлци, обл. Ловеч.

В Басейнова дирекция за управление на водите в „Дунавски район” - гр. Плевен,  по повод Заявление с вх. № РР-01-73/30.09.2021г. от Община Априлци, е започнала процедура  по издаване на разрешително за водовземане и ползване на повърхностен воден обект, когато за реализиране на водовземането е необходимо изграждане на нови системи и съоръжения (РВПВО) – река Острешка, с цел на ползването – изграждане на водовземно съоръжение на  река Острешка и с цел на водовземането – други цели (напояване на тревни площи и друга растителност) и с място на използването на водите – общински парк за отдих в ПИ с идентификатор 52218.546.577 по КК и КР  на кв. Острец на гр. Априлци, общ. Априлци, обл. Ловеч.

Заинтересованите лица могат да възразят срещу издаването на разрешително или да предложат условия, при които същото да бъде издадено, с оглед гарантиране на лични или обществени интереси, в 14 дневен срок от обявяване на съобщението.

Тук може да видите пълният на Съобщението от Басейнова дирекция „Дунавски район” – гр. Плевен

Място за представяне на писмени възражения или предложения от заинтересованите лица: Басейнова дирекция „Дунавски район” – гр. Плевен, ул."Чаталджа" № 60

Наименование Брой тегления
SKMBT_C224e22061411000.pdf 125 Изтегли документ с име "SKMBT_C224e22061411000.pdf"